Mela Anderberg vas jugend

Mela Anderberg vas jugend
Mela Anderberg vas jugend
Mela Anderberg vas jugend
Mela Anderberg vas jugend
Mela Anderberg vas jugend
Mela Anderberg vas jugend
Mela Anderberg vas jugend
Mela Anderberg vas jugend

Klubbat för:

7 800 SEK

2 500 SEK

MELA ANDERBERG, vas, Rörstrand 1900-talets början, jugend, dekor i underglasyrfärgerna grönt, blått och rosa med reliefdekor rosor, konturerad mynning, signerad MA Rörstrand, höjd ca 21,5 cm

Invändigt med minimala bruksspår

508316

2017-12-16