Mela Anderberg vas jugend
Klubbat för:
7 800 SEK
2 500 SEK
MELA ANDERBERG, vas, Rörstrand 1900-talets början, jugend, dekor i underglasyrfärgerna grönt, blått och rosa med reliefdekor rosor, konturerad mynning, signerad MA Rörstrand, höjd ca 21,5 cm
Invändigt med minimala bruksspår
508316
2017-12-16