Sektretär i sengustaviansk stil

Klubbat för:

2 600 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

SEKTRETÄR, 1900-talets början, sengustaviansk stil, vitmålad, dekor med lagerkrans, invändigt med lådor, höjd 108, 105,5x45,5 cm

Zustandsbeschreibung

Senare bemålning, bruksslitage, sprickor

508534

2017-12-14