Vittorio Introini 1 par fåtöljer P60

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VITTORIO INTROINI (född 1935), fåtöljer, 1 par, modell P60, ur serien Proposals, för Saporiti, Italien, 1960-/70-tal, skinnklädd stomme och avtagbara skinnklädda plymåer, höjd ca 78, sitthöjd 35 cm

Bruksslitage/patina, tunn stoppning

508581

2017-12-14