Oscar Björck, Klassiskt svenskt måleri
Klubbat för:
23 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
OSCAR BJÖRCK (1860-1929): Skål, signerad och daterad Oscar Björck 1883, olja på duk, 135 x 100 cm.
PROVENIENS: Bruun Rasmussen Köpenhamn, auktion 682, 2000, katalognr 1486
UTSTÄLLD: Skagen i Herning, MCH Herning Kongrescenter, 2002, katalognr 42
508638
2017-12-15