Oscar Björck, Klassiskt svenskt måleri

Klubbat för:

23 000 SEK

25 000 SEK

OSCAR BJÖRCK (1860-1929): Skål, signerad och daterad Oscar Björck 1883, olja på duk, 135 x 100 cm.

PROVENIENS: Bruun Rasmussen Köpenhamn, auktion 682, 2000, katalognr 1486

UTSTÄLLD: Skagen i Herning, MCH Herning Kongrescenter, 2002, katalognr 42

508638

2017-12-15