Stolar Hans J Wegner 2 st
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HANS J WEGNER, "Kastrup", AP-stolen, Danmark, formgivna 1958, stålrörsben, stoppad sits och rygg klädda i svart skinn, skyltmärkta DANISH FURNITUREMAKERS CONTROL, sitthöjd ca 45 cm, totalhöjd ca 77
Slitage, ställvis förlust av skinn vid kanten, några mindre repor
509045
2017-12-17