Johan Baptista van Uther hans efterföljare 1700-ta

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

JOHAN BAPTISTA VAN UTHER, hans efterföljd, 1700-tal, porträtt föreställande Johan III, ram med kunglig krona vilande på hyende omkring 1900, olja på duk, ca 87x69 cm

Proveniens:
Tidigare i samlingarna på Mems slott, Östergötland.

Inköpt på Uppsala auktionskammare Juni 2015, Nr 23

Dubblerad, krackeleringar, retuscher

509199

2017-12-18