Mademoiselle stol Edsbyverken

Mademoiselle stol Edsbyverken
Mademoiselle stol Edsbyverken
Mademoiselle stol Edsbyverken
Mademoiselle stol Edsbyverken
Mademoiselle stol Edsbyverken
Mademoiselle stol Edsbyverken
Mademoiselle stol Edsbyverken
Mademoiselle stol Edsbyverken
Mademoiselle stol Edsbyverken
Mademoiselle stol Edsbyverken

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ILMARI TAPIOVAARA, stol, "Mademoiselle", Edsbyverken, formgiven 1960, vitmålad, sitthöjd ca 37 cm

Slitage, senare bemålning, färgbortfall, krackelerinagr i färgen

509327

2017-12-18