Mademoiselle stol Edsbyverken
Vollendet
2017-12-18
509327
| Höchstes Gebot | 1 300 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
ILMARI TAPIOVAARA, stol, "Mademoiselle", Edsbyverken, formgiven 1960, vitmålad, sitthöjd ca 37 cm
Slitage, senare bemålning, färgbortfall, krackelerinagr i färgen