Anna-Lisa Thompson vas
Closed
2017-12-18
509328
| Sold for | 1 300 SEK |
| Estimate | 1 200 SEK |
ANNA-LISA THOMSON, "Paprika", vas, Upsala-Ekeby, formgiven 1948, lergods, dekor av löv i vit glasyr, signerade UE ALT samt modellnummer 1079, höjd 38 cm
Mindre nagg på ett löv