Halskedjor hängen armband silver ring brons

Klubbat för:

500 SEK

1 500 SEK

RING, brons, HÄNGEN, 2 st, ARMBAND, 3 st, HALSKEDJOR, 2 st, silver, ring, brons, Kalevala Koru, justerbar storlek, hänge, ett med cabochonslipad aventurinkvarts, höjd ca 4 cm, ett med en skiva av karneol, höjd ca 4,8 cm, armband, G Dahlgren & Co, Malmö, 1953, längd ca 18 cm, tillsammans med 2 andra armband och 2 halskedjor, totalvikt (exl ringen) ca 19 g

Bruksslitage, mindre repor och bucklor, ställvis anlöpning

509371

2017-12-26