Urna Cloisonné

Urna Cloisonné
Urna Cloisonné
Urna Cloisonné
Urna Cloisonné
Urna Cloisonné
Urna Cloisonné
Urna Cloisonné
Urna Cloisonné
Urna Cloisonné
Urna Cloisonné

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

URNA, cloisonné, Japan, Meiji (1868-1912), varierande dekor av blommor och drakar, höjd ca 91 cm

PROVENIENS: Russell Bodés samling

Sliatge och skador

509513

2017-12-19