Urna Cloisonné
Vollendet
2017-12-19
509513
| Höchstes Gebot | 2 200 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
URNA, cloisonné, Japan, Meiji (1868-1912), varierande dekor av blommor och drakar, höjd ca 91 cm
PROVENIENS: Russell Bodés samling
Sliatge och skador