Ampel Karl Johan

Ampel Karl Johan
Ampel Karl Johan
Ampel Karl Johan
Ampel Karl Johan
Ampel Karl Johan
Ampel Karl Johan

Klubbat för:

850 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

AMPEL, 1800-talets första hälft, Karl Johan, för 4 ljus, bemålad plåt, delvis förgylld, ljusarmarna i form av svanar, höjd ca 62, diameter 46 cm

Kuntoraportti

Senare bronserad och bemålad, ljusarm saknas

509581

Päivämäärä:

2017-12-19