Spegel sengustaviansk
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGEL, sengustavinsk Georg Lindberg (spegelfabrikör i Stockholm 1767-1804), signering G Lindberg, träskuren dekor, medaljong i gips med religösmotiv, spår av orginal förgyllning, kvicksilverfolierat glas, ca 68x31 cm
Krönet saknas, slitage
509600
2017-12-19