Spegel sengustaviansk

Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SPEGEL, sengustavinsk Georg Lindberg (spegelfabrikör i Stockholm 1767-1804), signering G Lindberg, träskuren dekor, medaljong i gips med religösmotiv, spår av orginal förgyllning, kvicksilverfolierat glas, ca 68x31 cm

Krönet saknas, slitage

509600

2017-12-19