Paul Wunderlich objekt Rosenthal
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PAUL WUNDERLICH, Anubis, objekt/terrin i stengods i form av anubishuvud med ögon av glas, krönt av hyacint , stativ av brons, invändigt glaserad, signerad i facsimil och numrerad 16/100, Rosenthal, 1980, höjd ca 48 cm, längd 25 cm
509741
2017-12-20