Paul Wunderlich objekt Rosenthal

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

PAUL WUNDERLICH, Anubis, objekt/terrin i stengods i form av anubishuvud med ögon av glas, krönt av hyacint , stativ av brons, invändigt glaserad, signerad i facsimil och numrerad 16/100, Rosenthal, 1980, höjd ca 48 cm, längd 25 cm

509741

2017-12-20