Stekfat och tallrikar flintgods

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

STEKFAT, TALLRIKAR, 2 st., flintgods, 1800-talets första hälft, England, Willow mönstrat, tallrikarnas diameter 23, stekfatats längd 49 cm

Stekfat med nagg och spricka, tallrikar med tillverknings defekter, slitage

509844

2017-12-20