Rörstrand kaffeservis

Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis
Rörstrand kaffeservis

Klubbat för:

1 400 SEK

2 000 SEK

RÖRSTRAND, kaffeservis, 31 dlr, modell 779, tidigt 1900-tal, bestående av: kaffekanna, 2 mjölkkannor, gräddkanna, 16 kaffekoppar med fat, 11 moccakoppar med fat, höjd ca 4,5-20 cm

Slitage, nagg, sprickor och missfärgningar förekommer. 6 extra kaffefat och 1 moccafat medföljer

509889

2017-12-20