Sven Scholander akademistudie

Sven Scholander akademistudie
Sven Scholander akademistudie
Sven Scholander akademistudie
Sven Scholander akademistudie

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SVEN SCHOLANDER (1860-1936): Akadademistudie av mansfigur, signerad och daterad Sven Scholander 1880, blyerts på papper, 100 x 58 cm

Bildhuggaren Sven Scholander var son till arkitekten Fredrik Wilhelm Scholander

Veck, smärre nagg och nålhål i hörnen

509946

2017-12-21