Rörstrand lockurnor
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LOCKURNOR, 1 par, Rörstrand, sekelskifte 1900, kinesiserande dekor i underglasyrblått, locknoppar i form av drakhundar, höjd ca 36 cm
Delvis krackelerade, smärre slitage, ett lock med nagg
509953
2017-12-25