Albinus Hasselgren oljemålning
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALBINUS (Johan Albin) HASSELGREN (1880-1916): Kopia efter Julius Kronbergs "David spelar för Saul", olja på duk, signerad och daterad Albinus Hasselgren 1903, ca 133x98 cm
Proveniens: Wifstavarfs Herrgård
Spikhål i dukkant
510031
2017-12-21