Albinus Hasselgren oljemålning

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ALBINUS (Johan Albin) HASSELGREN (1880-1916): Kopia efter Julius Kronbergs "David spelar för Saul", olja på duk, signerad och daterad Albinus Hasselgren 1903, ca 133x98 cm

Proveniens: Wifstavarfs Herrgård

Spikhål i dukkant

510031

2017-12-21