Örhängen slipsnål och brosch

Örhängen slipsnål och brosch
Örhängen slipsnål och brosch
Örhängen slipsnål och brosch
Örhängen slipsnål och brosch
Örhängen slipsnål och brosch
Örhängen slipsnål och brosch

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ÖRHÄNGEN, 4 par, silver, markasiter samt vita pastestenar, 3 par med skruvsystem resp. 1 par med rysk fattning, höjd ca 3-4 cm, SLIPSNÅL, förgyllt silver, citrin ca 2,07 ct, höjd ca 5,8 cm, HÄNGE/BROSCH, silver, kamé, skuret snäckskal föreställande klassisk kvinnoprofil, höjd inkl. ögla ca 4,3 cm, totalvikt ca 30 g

Slitage, ställvis anlöpning, hänge/brosch med trasigt lås, några markasiter saknas

510048

2017-12-21