Sekretär senbarock
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SEKRETÄR, senbarock, 1700-tal, nedre del med lådor, överdel med snedklaff och bakomliggande lådor och skåp, ekfanér och nyckelbrickor samt handtag i brons, intarsia, nycklar finns, höjd ca 103, bredd 104 samt djup 55 cm.
Slitage, torrsprickor, några lösa träbitar medföljer, bruks och åldersrelaterat slitage.
510102
2017-12-21