Sekretär senbarock

Sekretär senbarock
Sekretär senbarock
Sekretär senbarock
Sekretär senbarock
Sekretär senbarock
Sekretär senbarock
Sekretär senbarock
Sekretär senbarock
Sekretär senbarock
Sekretär senbarock
Sekretär senbarock
Sekretär senbarock
Sekretär senbarock
Sekretär senbarock
Sekretär senbarock
Sekretär senbarock

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SEKRETÄR, senbarock, 1700-tal, nedre del med lådor, överdel med snedklaff och bakomliggande lådor och skåp, ekfanér och nyckelbrickor samt handtag i brons, intarsia, nycklar finns, höjd ca 103, bredd 104 samt djup 55 cm.

Slitage, torrsprickor, några lösa träbitar medföljer, bruks och åldersrelaterat slitage.

510102

2017-12-21