Pottskåp sengustavianskt
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
POTTSKÅP, omkring 1800, sengustavianskt, konturerad stenskiva, fanérat i mahogny, beslag, fothylsor och listverk i mässing, höjd ca 75, 54x40 cm
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen. Dragknopp saknas, ett ben ngt löst, smärre torrsprickor o fanérskador, skivan med nagg
510116
2017-12-21