Arne Jacobsen ´´Sjuan´´ stolar 4 st Fritz Hansen
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ARNE JACOBSEN, "Sjuan", stolar, 4 st, Fritz Hansen, Danmark, etikettmärkta, 3 daterade 1993, 1 daterad 1994, med kromade ben, vitlackerade sits samt kuddar i rött tyg, sitthöjd ca 44 cm
Ställvis förlust av lackering, märken och repor, en av kuddarna med fläckar
510140
2017-12-21