Maskintelegraf på fot
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MASKINTELEGRAF på fot, 1900-talets mitt, märkt "Chadburn´s Ship Telegraph Coy Ltd Liverpool", mässing, med inskription på ett plakett, höjd ca 96
Lagning till handtagen, ställvis anlöpning, ej funktionstestad
510151
2017-12-21