Maskintelegraf på fot

Maskintelegraf på fot
Maskintelegraf på fot
Maskintelegraf på fot
Maskintelegraf på fot
Maskintelegraf på fot
Maskintelegraf på fot
Maskintelegraf på fot
Maskintelegraf på fot
Maskintelegraf på fot
Maskintelegraf på fot
Maskintelegraf på fot
Maskintelegraf på fot

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MASKINTELEGRAF på fot, 1900-talets mitt, märkt "Chadburn´s Ship Telegraph Coy Ltd Liverpool", mässing, med inskription på ett plakett, höjd ca 96

Lagning till handtagen, ställvis anlöpning, ej funktionstestad

510151

2017-12-21