Sabel
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SABEL, 1800-talets andra hälft, mässingsfäste med genombruten parerplåt med dekor av Västergötlands landskapsvapen, klingan märkt GE Svalling & Co Mölntorp, svart stålbalja, längd ca 94 cm
Skador, bygel med lagning
510259
2017-12-22