Pelikan reservoirpenna
Vollendet
2017-12-22
510369
| Höchstes Gebot | 12 000 SEK |
| Schätzwert | 15 000 SEK |
PELIKAN, "T111", reservoarpenna, graverat stål med guldinläggningar med motiv av pelikan, 1940-tal, 14 k guldspets, längd 12,1 cm, originaletui
"Samling pennor"
Bruksslitage, etui med slitage