Bordspendyl senempiré
Closed
2017-12-23
510418
| Sold for | 3 000 SEK |
| Estimate | 4 000 SEK |
BORDSPENDYL, 1800-tal, senempire, brons, dekor med sittande kvinna, emaljerad urtavla med romerska siffror, höjd ca 46 cm
Nyckel och pendel finns, skada urtavla, smärre slitage