Collier odlade saltvattenspärlor
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
COLLIER, odlade barocka saltvattenspärlor ca 6,8-7,3 mm, framtill infattad boulderopal i 18 k guld, stämplad Guldsmederna Karin & Sören HB, Norrtälje (ort- och årtalsstämpel saknas), fästen med 3 småbriljanter vardera ca 0,02 ct/st, längd 51 cm
Pärlor med slitage, del av guldkedja från tidigare montering sitter kvar vid hänget, delar av fästen på collier ej guld
510466
2017-12-23