Silverföremål

Silverföremål
Silverföremål
Silverföremål
Silverföremål
Silverföremål
Silverföremål
Silverföremål
Silverföremål
Silverföremål
Silverföremål
Silverföremål
Silverföremål

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GRÄDDKANNA, SALT- och PEPPARSTRÖARE, BONBONNIERESKED, TESIL, BREVSTÄLL, TÅNG, SÅSSKED, 2 SKEDAR, silver,
gräddkanna, J E Bäckström, Söderhamn 1867, höjd ca 14 cm, bonbonnieresked, Holland med svensk importstämpel, längd ca 23,5 cm, totalvikt ca 528 g

Slitage, ställvis anlöning, bucklor och mindre repor, lagning till gräddkannan

510479

2017-12-23