Bojan Kina Kangxi
Klubbat för:
37 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BOJAN, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), dekor av figurscen samt bananplanta i underglasyrblått, höjd ca 21 cm, trälock medföljer
Proveniens: Tobisons Antikhandel
Mynningen med lagningar
510553
2017-12-23