Pärlcollier med guldlås
Klubbat för:
1 500 SEK
Arviointi
3 000 SEK
Kuvaus
COLLIER, 2-radigt, doserat, odlade saltvattenspärlor, lås, 18 k guld, genombruten dekor av diamanter med rosenslipning samt gammalslipad diamant i centrum, bekransad med orientpärlor, 1800-talets andra hälft, längd ca 43 cm
Kuntoraportti
Del av låsfästen ej guld, en rad av, pärlor med slitage, omarbetat lås
510588
Päivämäärä:
2017-12-23