Pärlcollier med guldlås

Pärlcollier med guldlås
Pärlcollier med guldlås
Pärlcollier med guldlås
Pärlcollier med guldlås
Pärlcollier med guldlås
Pärlcollier med guldlås

Klubbat för:

1 500 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

COLLIER, 2-radigt, doserat, odlade saltvattenspärlor, lås, 18 k guld, genombruten dekor av diamanter med rosenslipning samt gammalslipad diamant i centrum, bekransad med orientpärlor, 1800-talets andra hälft, längd ca 43 cm

Kuntoraportti

Del av låsfästen ej guld, en rad av, pärlor med slitage, omarbetat lås

510588

Päivämäärä:

2017-12-23