Sameslöjd silver

Sameslöjd silver
Sameslöjd silver
Sameslöjd silver
Sameslöjd silver
Sameslöjd silver
Sameslöjd silver
Sameslöjd silver
Sameslöjd silver
Sameslöjd silver
Sameslöjd silver
Sameslöjd silver
Sameslöjd silver

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TORE DAVIDSSON, brännvinsskål, silver, samearbete, Vilhelmina 1965, Johan Erik Petterson (1889-1922/23) brännsvinsked i silver Gällivare 1898, total vikt ca 294 g

sked med lagning, skål med bucklor och graverat nummer undertill

510602

2017-12-23