Sameslöjd silver
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TORE DAVIDSSON, brännvinsskål, silver, samearbete, Vilhelmina 1965, Johan Erik Petterson (1889-1922/23) brännsvinsked i silver Gällivare 1898, total vikt ca 294 g
sked med lagning, skål med bucklor och graverat nummer undertill
510602
2017-12-23