Carl Malmsten fåtölj 1900-tal
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
CARL MALMSTEN, "Konsert", fåtölj, formgiven 1923 till Konserthuset som invigdes 1926, ben i bonad björk, klädda i röd plysch
PROVENIENS: Stockholms Konserthus
Saknar kantband, bruksslitage, märke i sits
510615
2017-12-23