Carl Malmsten fåtölj 1900-tal

Carl Malmsten fåtölj 1900-tal
Carl Malmsten fåtölj 1900-tal
Carl Malmsten fåtölj 1900-tal
Carl Malmsten fåtölj 1900-tal
Carl Malmsten fåtölj 1900-tal
Carl Malmsten fåtölj 1900-tal
Carl Malmsten fåtölj 1900-tal
Carl Malmsten fåtölj 1900-tal
Carl Malmsten fåtölj 1900-tal
Carl Malmsten fåtölj 1900-tal
Carl Malmsten fåtölj 1900-tal
Carl Malmsten fåtölj 1900-tal
Carl Malmsten fåtölj 1900-tal
Carl Malmsten fåtölj 1900-tal

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

CARL MALMSTEN, "Konsert", fåtölj, formgiven 1923 till Konserthuset som invigdes 1926, ben i bonad björk, klädda i röd plysch

PROVENIENS: Stockholms Konserthus

Saknar kantband, bruksslitage, märke i sits

510615

2017-12-23