Skulptur sen Ming

Skulptur sen Ming
Skulptur sen Ming
Skulptur sen Ming
Skulptur sen Ming
Skulptur sen Ming
Skulptur sen Ming
Skulptur sen Ming
Skulptur sen Ming
Skulptur sen Ming
Skulptur sen Ming
Skulptur sen Ming
Skulptur sen Ming
Skulptur sen Ming
Skulptur sen Ming

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKULPTUR, krederad och bemålad sandsten, sen Ming, 1600-tal, religiös sittande figur, tecken samt bönegömma på baksida, höjd ca 29, bredd 18 cm

Slitage, bortfall

510627

2018-01-09