Rullklaffsekretär omkring 1900

Klubbat för:

8 600 SEK

4 000 SEK

RULLKLAFFSEKRETÄR, omkring 1900, Louis XVl/Directoire-stil, mahogny/mahognyfaner med skurna och svarvade detaljer samt genombrutet gallerverk, lådor samt öppna fack bakom klaffen, låda, beslag i patinerad mässing, nyckel medföljer, höjd 140,5, 116 x 60 cm

Bruksslitage, torrsprickor, märken/repor, några lösa detaljer, bakstycke saknas

510667

2017-12-26