Samling planscher 2 mappar med ca 80 planscher

Såld för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SAMLING PLANSCHER, flertalet ur Königliche Gallerie von München und Schleisheim. Herausgegeben von Piloty, Selb & Flachenecker.
Ca 80 planscher, 1800-tal, senare avdrag av originalverk.
Flera i de tryckta originalomslagen. Format varierar, ca 640x470 mm för omslagen, planscher något mindre.
2 originalmappar.

Varierande skick, vissa skador, revor, fläckar. Nötta originalmappar.

510744

2018-01-10