Marianne Richter blandteknik

Marianne Richter blandteknik
Marianne Richter blandteknik

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MARIANNE RICHTER (1916-2010): "Rekonstruktion", blandteknik på smörpapper, uppklistrad på pannå, ca 86x65 cm
PROVENIENS: Textilhistoriker Inger Estham
Från utställningen norska bildvävnader på Nationalmuseum 1945

Veck och mindre ytskador

510770

2017-12-26