Marianne Richter blandteknik
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MARIANNE RICHTER (1916-2010): "Rekonstruktion", blandteknik på smörpapper, uppklistrad på pannå, ca 86x65 cm
PROVENIENS: Textilhistoriker Inger Estham
Från utställningen norska bildvävnader på Nationalmuseum 1945
Veck och mindre ytskador
510770
2017-12-26