Lena Cronqvist färglitografier
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
16 000 SEK
LENA CRONQVIST (född 1938): (30) Ett drömspel, portfölj med 30 färglitografier, 1989, signerade och numrerade Lena Cronqvist VII/X, bladstorlek 72x52,5 cm, text av August Strindberg, förord av Göran Tunström. Publicerad av Edouard Weiss, Paris och Öivind Johansen, Oslo
510806
2018-01-08