Lena Cronqvist färglitografier

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

16 000 SEK

LENA CRONQVIST (född 1938): (30) Ett drömspel, portfölj med 30 färglitografier, 1989, signerade och numrerade Lena Cronqvist VII/X, bladstorlek 72x52,5 cm, text av August Strindberg, förord av Göran Tunström. Publicerad av Edouard Weiss, Paris och Öivind Johansen, Oslo

510806

2018-01-08