Kråsnål hänge brosch 18 k guld

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KRÅSNÅL, Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1904, sidodekor av 2 små orientpärlor, etui, HÄNGE, i form av kors, KARBINHAKE, till klockkedja, BROSCH, i form av rosett, vikt ca 4,6 g, VIGSELRING, 23 k guld, 1800-tal, ringstorlek ca 16,5 mm, vikt ca 3,3 g, FICKUR, 18 k guld, 1800-tal, spindelgång, vitemaljerad urtavla, arabiska siffror, blånerade visare, verknr. 32422, diameter 29 mm, total vikt ca 17,8 g

Ur ej funktionstestad, emaljskada, boett med bucklor, SAV garanterar ej funktionen

510895

2017-12-28