Skålfat

Skålfat
Skålfat
Skålfat
Skålfat

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), mandarinporslin, konturerat brätte, centrumdekor av kartusch med figurscen i emaljfärger järnoxid samt guld, brättet med girland samt fleur de lisbård, diameter ca 23 cm

spricka, nagg, slitage

510900

2017-12-30