Sideboard Hjalmar Jackson

Sideboard Hjalmar Jackson
Sideboard Hjalmar Jackson
Sideboard Hjalmar Jackson
Sideboard Hjalmar Jackson
Sideboard Hjalmar Jackson
Sideboard Hjalmar Jackson
Sideboard Hjalmar Jackson
Sideboard Hjalmar Jackson
Sideboard Hjalmar Jackson
Sideboard Hjalmar Jackson
Sideboard Hjalmar Jackson
Sideboard Hjalmar Jackson

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SIDEBOARD, 1900-talets första hälft, barockstil, delvis fanérat i valnöt, dörrspeglarna med dekor av intarsia i form av kompassrosor, bakstycke med brännmärkning HJ. J (snickarmästare Hjalmar Jackson), höjd ca 99, 194x56 cm, glasskiva medföljer

Nycklar finns att avhämta vid Utlämningen, en nyckelbussning saknas (vid bussningen fanérbortfall), smärre ytskador o torrsprickor

510917

2017-12-27