Sideboard Hjalmar Jackson
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets första hälft, barockstil, delvis fanérat i valnöt, dörrspeglarna med dekor av intarsia i form av kompassrosor, bakstycke med brännmärkning HJ. J (snickarmästare Hjalmar Jackson), höjd ca 99, 194x56 cm, glasskiva medföljer
Nycklar finns att avhämta vid Utlämningen, en nyckelbussning saknas (vid bussningen fanérbortfall), smärre ytskador o torrsprickor
510917
2017-12-27