Matservis Alf Wallander
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
ALF WALLANDER, matservis "Fjäril", 84 dlr, Rörstrand, dekor av nattfjärilar i relief, bestående av 20 mattallrikar, 12 djupa, 12 förrättstallrikar, 11 assietter, 8 uppläggningsfat i varierande storlekar, 2+2 karotter, 2 karotter med lock, terrin med fat, kanna, 2 såsskålar, 11 tekoppar med fat
6 delar med nagg, 3 delar med sprickor, förgyllning delvis med slitage
510932
2017-12-26