Matservis Alf Wallander

Matservis Alf Wallander
Matservis Alf Wallander
Matservis Alf Wallander
Matservis Alf Wallander
Matservis Alf Wallander
Matservis Alf Wallander
Matservis Alf Wallander
Matservis Alf Wallander
Matservis Alf Wallander
Matservis Alf Wallander
Matservis Alf Wallander
Matservis Alf Wallander
Matservis Alf Wallander
Matservis Alf Wallander

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

ALF WALLANDER, matservis "Fjäril", 84 dlr, Rörstrand, dekor av nattfjärilar i relief, bestående av 20 mattallrikar, 12 djupa, 12 förrättstallrikar, 11 assietter, 8 uppläggningsfat i varierande storlekar, 2+2 karotter, 2 karotter med lock, terrin med fat, kanna, 2 såsskålar, 11 tekoppar med fat

6 delar med nagg, 3 delar med sprickor, förgyllning delvis med slitage

510932

2017-12-26