Takkrona 1960-tal
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKKRONA, 1900-talets andra hälft, för 6 ljuspunkter, stomme i mässing, kupor i glas, etikettmärkt Made in Sweden, höjd ca 20, diameter 47 cm, medföljande lampett samt emballage till kuporna (emballage finns att avhämta vid Utlämningen
En kupa (lampetten) med mindre nagg
510942
2017-12-28