Större samling planscher 1700-1900-tal
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SAMLING PLANSCHER, 1700-1900-tal, gravyrer, litografier mm.
Bl.a. Hogarth (efter), Mörner, Sista handteckningar i tryckta originalomslag, Thersner, arkitektur, Stockholm, vyer mm.
Format varierar, ca 640x470 mm för omslagen, planscher något mindre.
Skador, fläckar, revor
510964
2018-01-10