Större samling planscher 1700-1900-tal

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SAMLING PLANSCHER, 1700-1900-tal, gravyrer, litografier mm.
Bl.a. Hogarth (efter), Mörner, Sista handteckningar i tryckta originalomslag, Thersner, arkitektur, Stockholm, vyer mm.
Format varierar, ca 640x470 mm för omslagen, planscher något mindre.

Skador, fläckar, revor

510964

2018-01-10