Grötskål stop tenn 1800-tal

Grötskål stop tenn 1800-tal
Grötskål stop tenn 1800-tal
Grötskål stop tenn 1800-tal
Grötskål stop tenn 1800-tal
Grötskål stop tenn 1800-tal
Grötskål stop tenn 1800-tal
Grötskål stop tenn 1800-tal
Grötskål stop tenn 1800-tal
Grötskål stop tenn 1800-tal
Grötskål stop tenn 1800-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

1 500 SEK

GRÖTSKÅL med lock, tenn, av Sven Ekström(1823-1861), Norrköping 1848, STOP, tenn, Lars Löfgren(1822-1873), Uppsala, 1838, höjd ca 15,5-21, diameter ca 13,5-25 cm

Bucklor

510988

2017-12-26